Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių skaičius nuolat auga, ypač po 2022 metų vasario, kai prasidėjo Rusijos invazija į Ukrainą. Šiuo metu šalyje gyvena daugiau nei 85 tūkst. ukrainiečių, kurie sudaro didžiausią užsienio piliečių bendruomenę.
Istorinė perspektyva
Ukrainiečiai yra slavų tautos atstovai, kurių tautybė susiformavo 15 amžiuje. Lietuvoje jų bendruomenės buvo registruotos dar 2011 m., o nuo Rusijos invazijos į Ukrainą skaičius išaugo dramatiškai.
Susiduriami iššūkiai
Ukrainiečiai Lietuvoje susiduria su įvairiais iššūkiais, įskaitant kalbos barjerą, darbo rinkos prieinamumą ir socialinį prisitaikymą. Daugelis jų aktyviai mokosi lietuvių kalbos, kad geriau integruotųsi į visuomenę.
Kultūrinis įnašas
Ukrainiečių bendruomenė prisideda prie Lietuvos kultūrinio įvairinimo per įvairias kultūrines veiklas ir organizacijas. Jie taip pat dalyvauja visuomeninėje veikloje, stiprindami tarpkultūrinį dialogą.
Teikiamos pagalbos priemonės
Lietuva teikia įvairias integracijos programas, apimančias lietuvių kalbos kursus, teisinę ir psichologinę pagalbą, bei kitas socialines paslaugas, padedančias ukrainiečiams jaustis saugiai ir priimtiems.
Būsimos perspektyvos
Nors daugelis ukrainiečių laikinai gyvena Lietuvoje, yra tikimybė, kad dalis jų ilgainiui taps šios šalies piliečiais, prisidedant prie visuomenės plėtros ir įvairovės.